ciasto

CIASTO owocowe z kefirem

Ze straganu spoglądają na nas soczyste owoce jeśli uda się  wam wszystkich nie zjeść w drodze do domu, możecie przygotować pyszne i szybkie ciasto sezonowe. Można je przygotować z dowolnymi owocami, w moim przypadku są to truskawki i czereśnie. Polecam również inne przepisy na inne ciasta z owocami: CIASTO jogurtowe z owocami leśnymi,BABAKA z porzeczkami,jogurtowe CIASTO z kakao i truskawkami oraz CIASTO z truskawkami i mąki pełnoziarnistej.

Składniki:

  • 5 jajek
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka kefiru
  • ½ szklanki oleju
  • 3 szklanki mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • owoce: truskawki i czereśnie umyte i obrane pokrojone na mniejsze kawałki.
  • 1 łyżeczka cukru ze skórką cytrynową

Wszystkie składniki wyjąć z lodówki aby nabrały temperatury pokojowej (będziemy mieć pewność że po upieczeniu ciasto wyrośnie).

Do miski wbić jajka i dodać cukier. Dokładnie utrzeć składniki ze sobą. Następnie dodać kefir i olej cały czas mieszając. Do masy powoli dodawać przesiana mąkę pszenną i proszek do pieczenia,cały czas mieszać uważać aby w cieście nie zrobiły się grudki.

Piec w temperaturze 180ᵒC przez około 45 minut.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *