deser,  napoje

KAWY na upały – mrożona kawa – kawa z tonikiem

Jest wiele sposobów na przetrwanie upałów. Oto dwa z nich.

Zamrożona KAWA z zimnym mlekiem

Składniki

  • świeżo zaparzona kawa
  • zimne mleko
  • ew. cukier

Dodatkowo

  • pojemnik na kostki do lodu

Kawę przelać do pojemnika do robienia lodów. Umieścić go w zamrażalce do czasu aż kawa zamarznie. Zamrożone kostki umieścić w wysokiej szklance i zalać zimnym mlekiem. Opcjonalnie dodać cukier i wymieszać. W czasie picia kostki lodu będą powoli rozpuszczać a napój będzie coraz intensywniejszy w smaku.

KAWA z tonikiem

Kawa tonikiem brzmi bardzo egzotycznie  i dziwnie ale po pierwszym łyku zmienicie zdanie. Ten rodzaj napoju jest idealny na upalne popołudnie z kawą. Pobudza i daje siłę na resztę dnia. Można ją podawać z plastrem cytryny i lodem.

Składniki

  • podwójne espresso
  • ok 100 ml zimnego toniku
  • plaster cytryny
  •  lód

Dodatkowo

  • pojemnik na kostki do lodu

Do szklanki dodać lód i wlać tonik. Następnie dodać powoli kawę i plaster cytryny. Gotowe.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *